מאופני הרים לאופני ערים

בשנים האחרונות הרכיבה על אופניים היא מגמה אופנתית בעולם המערבי, אשר לא פסחה על ישראל. המגמה האופנתית מספקת בעיקר צורכי פנאי וסגנון חיים, שיפור כושר גופני ובריאות, ופחות צרכי תחבורה שימושיים. האם אופנת אופני השטח תחלחל לנסיעות אופניים תועלתניות?

הגורמים המשפיעים על שימוש באופניים

אופניים הם כלי תחבורה קל משקל וזמין שבכוחו לנצל את כוח השרירים ביעילות למטרות תנועה. סקר שנערך לאחרונה בישראל על ידי גוף מסחרי העלה כי כמחצית הבתים בישראל מחזיקים אופניים, אך שיעור נמוך יותר עושה בהם שימוש פעיל. שיעורי אחזקת אופניים גבוהים יחסית קיימים בקרב קבוצת הגיל 35 – 44 שנים, והשימוש באופניים בשפלה גבוה יותר מאשר באזורים הררים. החלק הארי ממשתמשי האופניים ככלי תחבורה שימושי הם משפחות בעלי הורה אחד ורווקים.

הגורמים המניעים אנשים להשתמש באופניים או להימנע משימוש בהם, רבים ומגוונים וניתן לכלול בהם שיקולים רבים, ובהם:

* שיקולי תועלת – גמישות התנועה באופניים ויעילות ניצול הזמן.

* שיקולי בטיחות בדרכים – בטיחות הרוכבים וסביבתם, בסביבת כלי רכב מנועיים והולכי רגל.

* שיקולים כלכליים – עלות רכישה ואחזקה, השוואה כלכלית לחלופות אחרות.

* שיקולי בריאות – השפעת הרכיבה על הבריאות והכושר הגופני, צמצום אורח חיים סביל, או צמצום השפעות בריאות מזיקות של כלי רכב מנועי.

* שיקולים חברתיים ותרבותיים – תמיכה ועידוד משפחתיים או חברתיים, רכיבה קבוצתית, ומנגד תופעה מתסכלת של גניבת אופניים.

* שיקולי אופנה וסגנון חיים – אופניים כסמלים ומעוררים של חיוניות, מיניות, או אורח חיים צעיר ובריא.

* שיקולי איכות הסביבה – שיפור איכות הסביבה על ידי מניעת פליטות מרכב מנועי, מניעת רעש וגודש והשפעה על התחממות כדור הארץ.

* שיקולי נוחות רכיבה – תנאי אקלים, טופוגרפיה ושימושי קרקע בסביבת הרכיבה, הסתייעות במנוע עזר לרכיבה, שימוש בהילוכים ובולמי זעזועים לשיפור נוחות הרכיבה, קיומם של מקלחות ביעדי הנסיעה, או שימוש בתלת אופן למבוגרים וצעירים לשיפור היציבות.

* השוואה לאמצעי תנועה חליפיים – השוואה לרכב דו-גלגלי, לרכב משפחתי או לתחבורה ציבורית.

פרופ’ ג’ניפר דיל מאוניברסיטת פורטלד בארצות הברית ערכה לאחרונה מחקר ראשוני שמטרתו אבחון גורמי השפעה על נסיעות באופניים. המחקר מומן והוכוון על ידי ארגון שמטרותיו קידום הבריאות בקהילה, כאשר ההנחה היא שעידוד השימוש באופניים ככלי תחבורה תועלתני ושימושי יתרום לבריאות הציבור. עורכי המחקר הניחו מראש כי הגורמים המשפיעים על שימוש באופניים רבים ומגוונים, והם ניסו להתמקד בבחינת השפעת התכנון ושימושי הקרקע על הרגלי רכיבת אופניים. בשלב זה הושלם במסגרת המחקר סקר טלפוני, בו השתתפו למעלה מ – 560 מבוגרים שהסכימו לענות בטלפון לשאלון בנושא הרגלי רכיבה על אופניים. עורכי המחקר הראשוני שנערך בפורטלנד מתייחסים בזהירות לממצאיו, לאור מגבלותיו של סקר טלפוני – כמו מגבלות סטטיסטיות או פערים בין תשובות לשאלון לבין התנהגות מעשית – אך הם זיהו מגמות ונושאים הטעונים מחקר מעמיק. ממצאי הסקר העלו כי בפורטלנד צעירים נוטים לרכב על אופניים יותר ממבוגרים ולערוך יותר נסיעות למטרות שימושיות בהשוואה לרכיבה למטרות פנאי ובילוי, כי יותר גברים רוכבים על אופניים מאשר נשים, כי קיימת התאמה סטטיסטית בין שיעורי רכיבה על אופניים לרמת פריסה גבוהה של רשת שבילי אופניים בעלי קישורים רבים, לקרבה למרכזי ערים ולשימושי קרקע מעורבים. כמו כן נמצא כי בעלי מודעות גבוהה לאיכות הסביבה או כאלו שחשו שהרכב הפרטי מכביד על תקציב משק ביתם נטו לבצע נסיעות שימושיות באופנים.

עלייתה של אופנת אופני השטח

בשנים האחרונות הרכיבה על אופניים צברה תאוצה, המונעת בעיקר משיקולי אופנה, תרבות פנאי וסגנון חיים, ופחות משיקולי תועלת שימושיים. עדויות לכך נמצאות ביחס הרכישה של “אופני הרים”, “אופני שטח” או “אופני קרוס קאונטרי”, בהשוואה ל-“אופניים עירוניות” או “אופני עבודה”. האופניים בולטים בסופי שבוע ובחופשות, בחיק הטבע או על מנשאים מיוחדים המותקנים על כלי רכב.

לתרבות הרכיבה על אופניים בשעות הפנאי יש סיבות טובות רבות – זהו ספורט אתגרי, המפתח את הכושר הגופני בצורה מאוזנת, גם את סיבולת הלב והריאה וגם את השרירים. הרכיבה מציבה אתגרים לגוף ולתעצומות הנפש, שבכוחם לגרום להתרוממות רוח. את רכיבת השטח ניתן לשלב עם ניווט ספורטיבי, המוסיף אתגר לתבונה ולמיומנויות תפיסה, קריאת מפה והתמצאות בשטח. רכיבת אופניים היא הזדמנות לצאת לפעילות באוויר הצח, מחוץ להמולת העיר ומסביבה דחוסה ומזוהמת. במהלך הרכיבה ניתן ליהנות מהטבע בגובה השיחים, תוך כדי תנועה גמישה במהירות העולה על זו של הולך רגל, אך אינה מהירה מידי כך שניתן להתרשם מהאווירה, להאזין, להתבשם, לטעום, למשש ולספוג את הטבע והסביבה. את הרכיבה אפשר לעצור בקלות ובנוחות כדי להעמיק, להתבונן או לצלם פרט מסקרן, היא מתאימה לטווחי גיל רבים ויכולה להתבצע כפעילות משפחתית או חברתית מגבשת.

אופנת הרכיבה על אופני שטח משתלבת בתוך מגמה אופנתית כללית ובעלת היסטוריה של הערצת הצעירים בגופם וברוחם וצרכנות של מוצרי בריאות. תרומה משמעותית ניתן לזקוף למרוץ ה-“טור דה-פראנס” ולאלוף הרכיבה לאנס אמסטרונג, שסיפורו הפך מופת לנחישות ועוז רוח אנושית.

אופנת אופני השטח משתלבת ומשלימה את אופנת רכבי השטח – שילוב של נסיעות אתגר למכניקה של רכבי השטח ולכישורי הנהיגה של הנהגים, עם אתגר לסיבולת הרוכבים ולכושר המכני של אופני השטח. רכבי השטח מרווחים ומאובזרים כך שניתן להוביל באמצעותם אופניים בנוחות מבלי להפריע לנוסעים. הפופולריות העולה של טיולי האופניים גרמה לפיתוח סיורים וחבילות נופש בארץ ובעולם, הכוללים טיולי אופניים אישיים או בשכירות, ולגיבוש קבוצות רוכבים חברתיות באמצעות רשת האינטרנט, מקומות עבודה או הכרות מפה לאוזן.

אופנים ככלי תחבורה תועלתני

ייעודם העיקרי המקורי של האופנים לא היה רכיבת נופש, פנאי או ספורט, אלא לשמש כלי תחבורה שימושי. אופניים משפרים את כושר התנועה הרגלית, ובמשך שנים רבות הם שימשו, ועדיין משמשים, כלי תחבורה למטרות שונות. בכוחם של אופניים לשמש מכשיר תנועה למגוון צורכי תחבורה של הפרט, ובהם יוממות סדירה, נסיעות למוסדות חינוך ותרבות, רכיבה לחברים, או לקניות וסידורים. אופניים שימשו גם לצורכי תחבורה ציבוריים, כמו בשירות הדואר, או הצבא.

גם בעידן שליטת הרכב המנועי יש לאופניים יתרונות שימושיים שקשה להתחרות בהם:

 – האופנים שימושיות מאוד לסידורים קצרים ורבי שלבים, כמו קפיצה לבנק, לדואר, לקנות סיגריות מהקיוסק, חלב מהמכולת, או להביא ספר או סרט מהספרייה. אפשר להשעין אותם על מעקה או עץ קרוב לפתח חנות, סניף בנק או דואר, להשלים את הסידורים ולקפוץ הלאה. פעמים רבות אפילו אין צורך לרדת מהאופניים, למשל בקרבת קיוסק או “פיצוציה”, כדי לשלשל מכתב לתיבת דואר, או ליד חנות פרחים שכונתית. הסידורים הקצרצרים הנעשים באמצעות אופניים חוסכים טרדות רבות כמו חיפוש חניה, הליכה מחניה מרוחקת, עמידה בחניה כפולה, הסתכנות בקבלת דו”ח חניה או גרירת רכב, או תשלום עבור חניה.

 – הממדים של האופניים מעניקים אפשרויות לערוך קיצורי דרך במקומות בהם מכונית לא יכולה לעבור, ולחסוך זמן. בשעות גודש נסיעה באופניים לטווחים קצרים ובינוניים עשויה להיות מהירה יותר מנסיעה במכונית או בתחבורה ציבורית, ורגועה יותר. נסיעה על אופניים אינה מושפעת מגודש תנועה ומאיכון מקום חניה ולכן ניתן לתכנן לוחות זמנים של נסיעות ברמת ודאות גבוהה וליהנות מהרוגע שמעניק הביטחון במשך הנסיעה.

 – עם אופניים אפשר לקחת ילד קטן לגן או לבית הספר בבוקרו של יום ולחסוך את הפקק היומי הקטן בכניסה למוסדות החינוך. רכיבה על אופניים של הורה יכולה לשובב נפש של ילד היושב על כסא בטיחות מלפנים, והיא הזדמנות להעניק לו תשומת לב, לשוחח עמו, להקנות לו הרגלי זהירות בדרכים ולהכיר לו את הסביבה הקרובה.

 – האופניים תורמים לבריאות הרוכב ולכושרו הגופני, בפרט בתרבות המכוונת לישיבה מרובה בבית, במוסדות חינוך, במשרדים, במכונית, מול הטלביזיה, מול המחשב, או מול המרצה או המחנך. אופנים תורמים לסביבה בריאה על ידי מניעת זיהום אויר בסביבות המאוכלסות בצפיפות – בהם באופן טבעי עולה גם צפיפות הנסיעות בכלי רכב מנועיים ועמה רמת צפיפות המזהמים הנפלטים לאוויר.

 – אחזקת האופנים זולה מאחזקת רכב והיא חוסכת בצריכה ובהוצאות דלק.

פעפוע מאופני ההר לאופני העיר

אחד הממצאים המעניינים שעלו מהסקר שהתבצע בפורטלנד הוא כי הרכיבה על אופניים באופן קבוע נוטה לעלות עם העלייה ברמת ההכנסה, אך שיעורי המשתמשים באופניים ככלי תחבורה תועלתני דומים בכל רמות ההכנסה. ההסבר שניתן לתופעה הוא שהרכיבה האופנתית של העשירים על אופניים אינה רכיבה שימושית, אלא בעיקר רכיבת פנאי או רכיבה ספורטיבית. החוקרים שוקלים כעת לחקור את השאלה האם קל יותר לבצע מעבר מרכיבת פנאי, סגנון חיים וספורט לרכיבה שימושית, או שקל יותר לעבור לרכיבת אופניים שימושית מהרגלי נסיעה ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית.

אופנת רוכבי ההרים והשטח מעידה על כך שצעירים ששמרו על גזרה חטובה ועל כושר גופני באמצעות אופני כושר, שלא נסעו לשום מקום, הפנימו שאפשר להעשיר את חיטוב הגוף בערכים מוספים כמו רכיבה חברתית, או רכיבה בטבע. ימים יגידו האם האופנה תפסע צעד נוסף במעבר מרכיבת שטח אופנתית לרכיבה שימושית? האם “אופני העבודה” יחליפו את “אופני חדר הכושר” בתחום העירוני? והאם תנועה קצרה לבתי קפה עירוניים תתבצע ברכבים שנועדו להר ולמדבר או באופניים עירוניות?

Leave a Reply